Správa barev


Zaslané obrázky

Při odesílání obrázků a fotografií z vašeho počítače na naše servery nastavíme barevný profil na sRGB a vložené profily nahradíme profilem sRGB v4. Tento inteligentní převod nezpůsobí žádné znatelné změny v barvách původního obrázku, i když někdy může u obrázků se specifickými rysy nebo méně obvyklými profily znamenat menší věrnost barev.


Monitor

Dalším doporučením je správné nastavení monitoru. Dobře nakonfigurovaný monitor a naše správa barev vám umožní si předem představit barvy vašich snímků, jak dorazí: to, co vidíte, bude konečný výsledek, který dostanete. Toto jsou naše doporučení: 

  • Dbejte na to, aby na monitor nesvítilo přímé sluneční světlo, aby nezpůsobovalo přílišný jas, ani na tmu.
  • Zkontrolujte, zda má váš monitor vhodnou konfiguraci: Gamma: 2,2, jas: 90-120 kandel p/m² a teplotu barev: 5000 kelvinů.
  • Pokud jste profesionál a chcete ještě přesnější správu barev obrazovky, můžete použít kolorimetr.


Software

Pokud používáte jakýkoli software pro grafické úpravy nebo prohlížeč (například Photoshop nebo Lightroom), je důležité, abyste v něm znovu vytvořili podmínky tisku, abyste viděli co nejrealističtější náhled barev. Například ve Photoshopu zvolte v horní nabídce "Zobrazit" > "Nastavení testu" > "Monitor sRGB". 


Operační systém

Zkontrolujte, zda je v operačním systému pro monitor použit správný profil. 

V systému Windows:

Ovládací panely > Správa barev. Dále vyberte příslušný monitor a zaškrtněte možnost "Použít moje nastavení pro toto zařízení". Nyní klikněte na tlačítko "Přidat" a ze seznamu vyberte profil "sRGB IEC61966-2.1" a nastavte jej jako výchozí profil nebo vyberte poslední kalibraci monitoru.