Letní slevy: -5% sleva na letní produkty do 04/08/2024

Balíček karet "Número uno" s potiskem

hra
361380 Kč
Doručeno mezi 17-18. července s rychlou dopravou. Vytvořte objednávku před 5 hodinami 24 min.

Podrobnosti
 • Rozměry: 8,5 cm (šířka) x 6 cm (výška)
 • Bez minimálního množství, už od 1 kusu
 • Hra s přizpůsobitelnými kartami, 2 až 10 hráčů.
 • Počet karet: 108 karet.
 • Doporučeno pro děti ve věku kolem 5-6 let.
 • ID: #15536
 • Více podrobností

Návrhy

Recenze

Popis

Stolní hra "Number one" s přizpůsobitelnými kartami

Zábavná rodinná karetní hra, kterou si můžete zahrát ještě originálnějším způsobem, protože všechny karty si můžete přizpůsobit vlastními fotografiemi. Hra obsahuje 108 karet, které si můžete přizpůsobit: 25 karet pro každou ze čtyř barev hry a 8 akčních karet.

Základní údaje

 • Doporučený věk: od 5/6 let.
 • Počet hráčů: 2 až 10 hráčů.
 • Délka hry: velmi proměnlivá, mezi 10 a 30 minutami.

Jak hrát "Number One"

Cílem hry je být prvním hráčem, kterému dojdou karty v ruce. Hra je určena pro 2 až 10 hráčů přibližně od 5 let.

Každému hráči se rozdá sedm karet lícem dolů. Zbývající karty se položí na hromádku uprostřed stolu lícem dolů.

Vedle této hromádky karet ponecháme místo pro odhazovací karty. Než začneme, vezmeme si vrchní kartu, položíme ji lícem nahoru na odhazovací hromádku a hra začíná!

Začíná nejmladší hráč. Aktivní hráč musí položit jednu ze svých karet na kartu v odhazovacím poli. Může položit pouze kartu, která se barvou nebo číslem shoduje s kartou viditelnou v odhazovacím poli.

Příklad: pokud je na stole zelená sedmička, můžete položit sedmičku libovolné barvy nebo zelenou kartu libovolné číselné hodnoty. Může být také položen žolík.

Pokud hráč nemůže zahrát žádnou kartu, dobere si kartu z hromádky zásob. Pokud ji hráč může zahrát, odhodí ji, a pokud ji stále nemůže zahrát, je na řadě další hráč v pořadí po směru hodinových ručiček.

Takto probíhají tahy, kdy se hráči vždy snaží dobrat kartu, aby jim nedošly karty. Samozřejmě vždy, když hráči po jeho tahu zůstane v ruce pouze jedna karta, musí nahlas říct: Jedna! Pokud si to neuvědomí a projde tah, aniž by to řekl, a hráč to prozradí, hráč, který zapomněl říct Jedničku, si musí vzít 2 karty jako trest za to, že zapomněl.

Akční karty

K dispozici jsou nejen karty s čísly a barvami, které jsou základní. "Number One" má čtyři typy akčních karet, které lze táhnout, pokud se jejich barva shoduje s barvou poslední vyložené karty na odhazovací hromádku. Když jsou hozeny, dochází ke zvláštním akcím, a to:

 • Obrácené pořadí: po odhození této karty se změní pořadí tahů, takže pokud na začátku tahu probíhá po směru hodinových ručiček, po odhození této karty by probíhal proti směru hodinových ručiček.
 • Přeskočení tahu: když je tato karta odhozena, je přeskočen další hráč, který by měl hrát svůj tah, a na řadě je další hráč
 • Tah 2: když je tato karta odhozena, další hráč si musí vzít 2 karty a také projít svým tahem..
 • Vybírejte barvy: jedná se o žolíka, můžete si ho vzít podle barvy karty na odhazovací hromádce. Po jeho vyvolání řeknete, která barva je od této chvíle aktivní. Můžete ji zahrát, i když máte k dispozici jiné platné karty.
 • Vezmi si 4 barvy: funguje stejně jako předchozí, ale v tomto případě je další hráč nucen vzít si 4 karty a jeho tah je přeskočen. Dalším rozdílem je, že ji můžete zahrát pouze v případě, že nemáte žádné jiné karty, které byste mohli v tomto tahu zahrát. Po jejím vyložení se jiný hráč může ptát, zda je pravda, že jste nemohli zahrát jinou kartu. Když se zeptá, ukážete karty. Pokud má pravdu a vy jste mohli zahrát jinou kartu, táhnete si za trest 4 karty. Pokud však máte pravdu a váš soupeř se mýlí, dostane 6 karet jako trest.

Bodování

Jak jsme již řekli, hra končí, když hráči dojdou karty. Oficiální pravidlo však říká, že hráč vyhrává, když získá 500 bodů, což může trvat i několik her.

Po skončení hry odevzdají všichni soupeři své karty vítězi a spočítají se čísla všech karet. Kromě toho mají akční karty hodnotu 20 bodů, s výjimkou karet Pick Colours a Take 4 Colours, které mají hodnotu 50 bodů.

Body se sčítají, a pokud nedosáhnete 500 bodů, hrajete další hru a pokračujete ve sbírání bodů. Když hráč dosáhne 500 bodů, stává se konečným vítězem hry.