Personalizovaná nástěnná dekorace

Využijte své fotografie co nejlépe

Není nic osobnějšího než vyzdobit každou místnost v domě fotografiemi. Naplňte svůj domov vzpomínkami a dodejte mu ten nejintimnější nádech. V této sekci najdete všechny naše produkty k dekorování fotografiemi.

Ať už pro výzdobu stěn vašeho domova, nebo pro fotografické výstavy, výzdobu interiérů ve firmách či podnicích, k dispozici jsou obrazy z mnoha různých materiálů: fotoplátno na dřevěném rámu, přímý tisk na dřevo, metakrylát, pěnová deska, kartáčovaný hliník, lesklá dřevěná deska ChromaLuxe nebo tisk na plakátový fotografický papír. Materiály s velmi různou tloušťkou, hmotností, texturou, gramáží, barvou..., abyste si mohli vybrat ten nejvhodnější pro své potřeby.

Vytváření koláží z fotografií

Existují také produkty, které svými vlastnostmi vybízejí ke kreativitě při vytváření koláží z fotografií. V tomto smyslu je největším představitelem PrinTile, ultralehký, čtvercový, malý a úsporný rámeček, který je ideální pro hraní si na vytváření koláží na zdi s vlastními fotografiemi. A to bez nutnosti dělat díry! Jsou samolepicí.

Kromě toho další produkty, jako jsou mozaiky z dlaždic nebo fotografické plátno triptych, umožňují použít jednu fotografii a rozdělit ji do několika různých celků, a vytvořit tak koláž, která při pohledu na celek tvoří obraz zaslané fotografie.

Zvětšeniny fotografií s rámečky

Kromě rámů z různých materiálů jsou další velmi oblíbenou službou zvětšeniny fotografií v rámech nebo jednoduše zarámované fotografie s libovolným designem či obrázkem (nebo fotokoláž). V našem katalogu je k dispozici několik možností pro vytvoření personalizovaných obrázků s dřevěnými nebo hliníkovými rámy. Vaši fotografii můžeme vytisknout na plátno ve formátu plakátu k zavěšení, se dvěma rámy nahoře a dole. Nebo na fotografickém plátně s americkým rámem. Nebo konečně na ultralehké pěně, zarámované do dřeva nebo hliníku.

Stručně řečeno, množství možností a řešení pro dekoraci stěn pro jednotlivce i profesionály, a to jak z hlediska rozmanitosti materiálů, velikostí, formátů, tak i cen.

Stěna vyzdobená personalizovanými obrazy s fotografiemi

Formáty a proporce obrázků

Pro větší přehlednost při výběru velikosti obrazu jsme všechny velikosti rozdělili podle jejich formátu. V rámci každého formátu jsou všechny zobrazené velikosti vzájemně proporcionální. K dispozici jsou tyto formáty:

  • Obdélníkový formát 4:3: jedná se o obdélníkové velikosti s poměrem 4:3, to znamená, že na každé 4 cm délky připadají 3 cm šířky. Jedná se o obdélníkový tvar, který má blíže ke čtvercovému formátu než k panoramatickému. Nejoblíbenější velikost tohoto formátu je 30x40 cm.
  • Obdélníkový formát 3:2: jedná se o obdélníkové velikosti, které mají poměr 3:2, tj. na každé 3 cm délky připadají 2 cm šířky. Jedná se o obdélníkový tvar, který má blíže k panoramatickému formátu než k čtvercovému, to znamená, že jsou poměrně protáhlé. Nejoblíbenější velikost tohoto formátu je 40x60 cm.
  • Čtvercový formát 1:1: čtvercové rozměry, všechny strany měří stejně. Je to velmi módní formát díky fotografiím na Instagramu, které jsou také čtvercové. Běžně se kupuje několik obrázků ve tvaru čtverce a vytvářejí se z nich koláže s různými fotografiemi.
  • Panoramatický formát 2:1: jedná se o velmi protáhlé panoramatické snímky, které mají poměr 2:1, tj. nejdelší strany jsou právě dvakrát delší než nejkratší strany. Ačkoli je lze použít pro jakoukoli fotografii, jsou vhodné zejména pro krajiny nebo panoramatické fotografie.
Formáty obrázků a jejich proporce