Letní slevy: -5% sleva na letní produkty do 04/08/2024

Vánoční dekorace pro váš domov

Dodejte svému domovu vánoční nádech

Vánoce jsou časem iluzí, štěstí a jednou z tradic, které pomáhají podpořit vánoční atmosféru, je čas zdobení celého domova různými dekorativními výrobky. Nejen na stromek: výrobky k umístění na knihovnu nebo na různé kusy nábytku a do různých koutů domácnosti.

Ve Wanapixu najdete různé detaily, které promění váš domov v hřejivé a útulné vánoční místo. A nejen to: protože jsou všechny výrobky personalizované, bude výzdoba ještě osobnější a jedinečnější. Vložte jména všech členů rodiny nebo nejlepší společné fotografie.

Inspirace: 4 nápady na vánoční výzdobu domu

Zdobení domova je velmi důležité, a o Vánocích ještě důležitější. Jedná se o velmi výjimečné termíny, kdy je třeba dbát i na ty nejmenší detaily. Čas oslav s přáteli a rodinou, setkání s lidmi, které jste dlouho neviděli, a přijímání mnoha návštěv doma. Pokud nechcete jít proti proudu času, udělejte si náskok s některým z našich nápadů na vánoční dárky. Níže vám nabídneme několik nápadů na vánoční výzdobu, abyste mohli každou místnost ve svém domě přizpůsobit svému stylu.

Vánoční atmosféra od vchodu

První dojem je velmi důležitý. V domácnosti se to děje u vchodových dveří. Obvykle se na vnější stranu nepřidává mnoho dekorativních prvků. Letošní sezóna vás k tomu však vybízí. Můžete začít s vánoční rohožkou a přizpůsobit ji vánočním vzorům. To však není jediná věc, důležité jsou také dveře. V závislosti na prostoru jej můžete zdobit ve větší či menší míře.

Vánoční rohožka pro dekoraci vchodu

Od vchodu do chodby

Chodby komunikují s každým koutem domu. Proto je v tomto ročním období tak důležité vyzdobit je vánočními dekoracemi. Jedním z nejčastějších nápadů je zavěsit kousek jmelí například u vchodu do místnosti nebo do obývacího pokoje. Jedná se o velmi romantický detail, který vždy vypadá obzvlášť pěkně. Světla mohou být dobrým vodítkem pro návštěvníky jednotlivých místností. Můžete je zavěsit na zrcadla, umístit na nábytek nebo kamkoli vás napadne. Ujistěte se však, že jsou to LED diody, aby nedocházelo k přetížení různými barvami a atmosféra byla čistší. Vstupní hala se obvykle nachází u vchodu vedle dveří. O Vánocích je typické vyzdobit ji vánočními motivy, aby návštěvníky přivítala vřeleji.

Vánoční ozdoby se velmi snadno vyrábějí a skvěle se hodí k umístění na tento kus nábytku. Můžete si je koupit hotové nebo si je můžete vyrobit sami přidáním předmětů, jako jsou svíčky, šišky, sypké koule, písmena nebo LED hvězdičky. V závislosti na vašem stylu si můžete vybrat klasičtější nebo modernější. Všechny vybrané prvky k sobě musí ladit a působit dojmem celku, nikoli jednotlivých objektů. Předsíň si také můžete vyzdobit provazem, na který můžete zavěsit všechna vánoční přání. Je to způsob, jak jim dát zaslouženou pozornost těch lidí, kteří vám v tomto ročním období píší. Pokud je nechcete zavěšovat, můžete je také umístit vedle stromečku v obývacím pokoji nebo v předsíni jako další dekorativní prvek.

Vyzdobte si pokoje

Každá místnost vyžaduje jinou výzdobu. Stejně jako o Vánocích nemusí být každá místnost vyzdobena stejně. Obývací pokoj je často nejdůležitějším místem pro umístění vánočních dekorací, protože zde rodiny tráví hodně času. Stejně jako v ostatních místnostech je důležité nepřeplňovat a přidávat vše decentně. Obvykle je zde umístěn vánoční stromek, protože je to místo setkávání návštěvníků a ostatních členů rodiny. Můžete použít tradiční zelenou nebo zvolit jiné barvy typické pro toto roční období: bílou, zlatou nebo střídavé barvy.

Vánoční koule s fotkou na stromeček

Můžete to udělat i jinak a vytvořit fotostrom, závěsný strom nebo nástěnný strom. Využijte prostor naplno, vyberte si tu nejlepší možnost a všechny vánoční dárky dejte do pytlů kolem. Proměňte svůj pokoj ve stylový vánoční pokoj. V tomto typu místnosti je hlavní dekorací ložní prádlo: povlaky na peřiny, polštáře nebo vánoční přikrývky. Stačí je jen navrhnout podle ročního období a dodáte svému pokoji tolik potřebné vánoční teplo. Nemusíte místnost přetěžovat, ale pokud chcete přidat něco navíc, na noční stolek se skvěle hodí i vánoční sněhové koule. V kuchyni není obvyklé přidávat dekorace. Můžete si však zavěsit adventní kalendář a odpočítávat čas do Štědrého dne. Pokud si myslíte, že to není dostatečná dekorace, doporučujeme použít i samolepky. Pokud je vaše lednice bílá, neváhejte a dejte si ji ve tvaru sněhuláka. Výsledek bude fantastický.

Krásný interiér i exteriér

Tento poslední nápad se zaměřuje na vnější vánoční výzdobu. Stejně jako v předchozích případech je i zde zásadní prostor, který máte k dispozici. Máte terasu? Zahradu? V závislosti na tomto aspektu budete moci realizovat některé nápady nebo jiné. Zahrada vám umožní přidat vánoční ozdoby venku a vytvořit originální dekorace. Kdo má tento prostor, obvykle k němu přidává i venkovní vánoční stromek. A samozřejmě k němu vedou i typické cesty se svíčkami nebo cukrovou třtinou. Velmi důležitá jsou také světla.

Někteří lidé se rozhodnou zakrýt balkony a okraj střechy barevnými světly. Jiní jsou decentnější a raději přidají jen jeden dekorativní světelný motiv: vláček, padající hvězdu nebo sněhovou vločku. To jsou jen některé z příkladů, které můžete v tomto období najít v různých domech a ulicích.